BLOG LUKÁŠE LANGMAJERA

24. 11. 2016

Paní učitelka, ve školce se mě zeptala; Čím by si chtěl být Lukášku? Chtěl bych bejt automechanikem, popelářem, závodníkem, prodejcem aut... Automechanika jsem si vyzkoušel a žádné terno to nebylo. Prodávat auta? Vlastně to trochu dělám. Závodníkem jsem již 4 rokem, ocejchovaný le‎gitimací automotoklubu. Popelářem se stanu až to všechno praskne a do té doby si budu plnit sny.  Budu se snažit vám ukázat nečekané srovnání a můj pohled na auta, které většina z nás doma v garáži, nebo na sídlišti prostě nemá. Váš Lukáš Langmajer

KLUČIČÍ SEN

27. 11. 2016

Jako malej klučina jsem si jeho plakát vylepoval nad postel, hned vedle dalšího hrdiny, Dolpha Lungrena. Potom přišel seriál Beverly Hills 902 10, kde ho protivně kladný Brandon Walsch nakonec měl. V první, kultovní serií, v krémový barvě a cabriu.

Po krátké době jsem vyrostl z tílek a svalnatých hrdinů. Byl jsem ujištěn, že nežiji v Beverlly Hills, ale zůstal mi plechový-filmový hrdina. Už jsem si dokázal ledacos zjistit, například, že první Boss měl skoro 280 kw. Do jeho sedmilitrového obsahu se vešla tátova škodovka pětkrát a i když bychom vynásobili její výkon také pětkrát, tak jsme tešně za půlkou tohohle amerického, nejobsazovanějšího charismatika. Doba pokročila a on probublával v prvních videích Kena Blocka s výkonem skoro 900 koní.

 

Moje první setkání s ikonou byla pátá generace, v šesti hrnků, automat, cabrio a přišlo mi, že se nic neděje. Nebylo divu, neb američani dokáží z velkého obsahu dostat opravdu malý výkon. Ovšem byl krásnej, hranatej a připomínal mi toho krasavce z Beverlly Hills.

 

Nyní přijel novej, prej trochu víc evropskej, šestá generace auta, které se začalo vyrábět už v roce 1964. Já jsem vyfasoval klíč, venku urputně pršelo a já, společně s rodinou nabrali směr na 9. ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest. Čekala nás cesta do Domažlic a následně všech měst, kde se festival konal. Mustang hučel, sem tam prsknul a hnal se vodou vstříc dětem. Voda, společně s pneumatikama, které připomínají spíše ohromné houskové knedlíky, dělá své. Mustang vás školí, říká „pozor frajere, poletím bokem než řekneš švec“ rodina, nerodina. Juniorfest jsme zvolili záměrně. Mustang je dětský, klukovský sen a není kluk, který by se za ním neotočil. Všude kde projede vzbudí pozdvižení. Je to star, nejobsazovanější plechový herec.

 

Splní vám velkej klukovskej sen, když s ním jedete. Splní sen mnoha dalším, když jede po silnici, protože se na něj můžou podívat. Je to star, legenda a je skvělý, že tady pořád je. 

 

I Ty si můžeš splnit svůj sen a užít si nový Ford Mustang!

                                                                                                                                                                                                     Váš Langoš